| Începătorul988 a întrebat:

Imi poate zice cineva diferenta dintre Astra h hatchback si facelift? Multumesc, funda.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu exista diferenta, poate fi in același timp si hatchback si facelift.
Hatchback înseamnă ca in partea din spate nu are o capota, ci un haion, care înglobeaza si luneta (geamul din spate).
Faceliftul desemnează mici modificări de design făcute de producător înaintea lansării unui nou model. In general se refera la redesenarea barilor de protecție, a lămpilor, a ornamentelor.