| numesiprenume0 a întrebat:

Imi poate zice si mie cineva ce problema ar putea avea o masina care nu se mai demareaza cum trebuie? Mi se pare ca turatiile cresc mai repede de cat ar trebui, dar degeaba. Astfel ajunge ca la 70km/h sa aiba 2500. Pe langa asta nici cu scaderea lor nu sta prea bine. La schimbarea directiei nu intra in treapta inferioara prea usor(intra fortat). Nivelul incalzirii apei nu screste peste limita, deci sper sa nu fie o problema cu ambreajul... Multumesc anticipat! Ofer Funda!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ambreiajul mai mult ca sigur, mai ales ca nu mai intra in vitrza

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Placa de presiune si discul de ambreaj. Impreuna cu rulmentul de presiune, toate impreuna formeaza chitul de ambreaj.

| RB26DETT a răspuns:

Cand pleci de pe loc si lasi complet ambreiajul apasand acceleratia mai tare se tureaza fara a accelera corespunzator? Daca da, e ambreiajul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt 3 posibile variante:
1. Placa de presiune sau intregul kit de ambreiaj, sunt in stare foarte proasta.
2. Ai ambreaj hidraulic, iar lichidul sau instalatia trebuie revizuite
3. Ai o masina cu transmisie 4x4 de teren, si a ramas blocat grupul pe "mic".