| Comsa_Andreea_2000 a întrebat:

Buna ziua tuturor, am o problemă la o maşină este vorba despre un suzuki grand vitara 2003 l-am cumparat de vreo 3 luni si am avut probleme cu ambreajul se tura in gol la viteze si pe parcurs tot mai tare am ajuns sa imi patineze ambreaju si in treapta 1 după cateva zile de patinat am ramas cu maşina in drum intra foarte usor in fiecare treapta dar nu mai pleaca de pe loc si se cupleaza 4×4 la mic sau mare dar degeaba care poate fi problema sa fie dus ambreiajul tot chitul? Sau doar discu mentionez ca miroasea a disc de ambreaj atunci tare de tot. Multumesc

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Vei schimba tot chitul, cu atat mai mult cu cat ai patinat cu el de ai facut albastre toate piesele.

| Comsa_Andreea_2000 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Tot chitul înseamnă si volantă? Ce presupune?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Comsa_Andreea_2000):

Volanta + disc + placa + rulment. Volanta poate fi uneori in stare de refolosire dar nu stii pana nu desfaci. Cum tu l-ai prajit 3 luni nu prea sunt sperante. Sa pui tot e in avantajul tau pentru ca ai garantie, fiind manopera destul de multa nu-ti convine sa te risti.