| Twister09 a întrebat:

Salut, în cărțile alea cu care vine mașina în torpedou din Germania se găsește ce dotări mai are mașina și ce sistem audio are?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauta modelul masinii si marca pe google si dai la traducere daca gasesti informatii despre masina, poate scrie si in engleză si o sa fie mai usor sa intelegi, daca stii engleza.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar putea scrie ori la inceputul cartii de service, unde a completat showroom-ul seria de sasiu si alte cateva date, ori in factura/contractul de achizitie, daca il ai.
Dar de obicei se trece doar ceva de genul:
Opel Astra Cosmo + proiectoare, jante 16" otel, bare pavilion +24 luni garantie.
Nu gasesti acolo fix ce sistem audio are, sau tip de becuri in far, decat daca se incaseaza separat o optiune, si apare in factura.

| relian a răspuns:

NU.In manualaul is informatii legate de modelul respectiv, is bagate toate optiunile ce le au acele modele.
Dar unele poate sa le aibe pe toate, altele doara o parte.Nu fac aia carte exact pentru masina aia, e un singur manual, iar tu vezi dupa manuala ala daca ai optiunea respectiva sau nu o ai.
Vezi ca ai butoane sau nu ai.
De sisteme audio ar trebuie sa scrie pe boxe, uneori si pe radio, dar poti verifica si pe amplifier.

| danbnz a răspuns:

Citeste-le.

| Vasilicamosbatran a răspuns (pentru danbnz):

Pai e în Germana laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

Mergi undeva si tradu-le.

| danbnz a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

Asa, si?
Internet?