| Căciula_Ion_1991 a întrebat:

In curând iau si eu permisul si ma gândesc la prima masina. O masina a care-i preț sa nu depășească 3000€ ( in bani ăștia se include si înmatricularea dacă bu e înmatriculata) m-am gândit la câteva modele dar in principiu mi-as lua un logan de prin 2006-2007, m-am mai uitat si pe la Opel astra g, golf 4 dar ma gândesc ca un logan are in jur de 100.000 km pe când opelul sau golful are in jur de 200.000 e deja obosit... Voi ce îmi recomandati? Îmi trebuie o masina pe care o folosesc si in oraș dar si in afara. Si ce motor e mai bun pe logan. Aștept răspunsurile voastre însoțite de argumentări.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine te-ai concentra pe luarea permisului in primul rand.Gandul la viitoarea masina iti poate afecta procesul de invatare a legislatiei auto.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logan din 2006-2007 nu o sa gasesti cu taxa platita si vei avea o supriza cat costa

| Sofer a răspuns:

Opel Astra G 1.6 sau 1.7 diesel daca nimeri acel motor ce are probleme. (Iti va spune mai multe un alt user care cunoaste masina asta).
Golf 4 cea mai mare greseala sa nu iti iei.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Loganul este o cutie de conserve cu motor.
https://www.youtube.com/watch?v=5kA9_vDKgBw

| Seven07 a răspuns:

Fratele meu, Nu iti recomand logan pentru ca are tabla foarte foarte proasta. Opel Astra G... well, e o masina mare, la propriu. E mai dificil de manevrat, si sincer fiind prima masina conteaza sa fie foarte viabila. Golful e micut, viabil, consum decent... iti recomand golful :-)

| The2ndWorldWar a răspuns:

Daca erai dispus să dai 4000 îți recomandam ceva Ibiza sau Sandero de prin 2010 cu rulaj mic.
Așa, te poți orienta către un Golf, ceva Ford, poate un Logan de generație mai nouă...
Nici să mă bati nu dau 3000 pe un Logan din 2006, nu fă greșeală asta.