| WayhaughtK a întrebat:

In octombrie incep scoala de soferi. Si eu vreau sa invat acum in vara.
Ce site recomandati?
Trebuie sa invat legislatia toata?
Sau ma bazez pe chestionare?
Sfaturi?

4 răspunsuri:
| Daniel123987 a răspuns:

Intra pe appstore sau magazinplay și caută școala de șoferi auto. O sa ai toată legislația

| Violleta2022 a răspuns:

Regula de baza: invata Legislatia rutiera din scoarta in scoarta, ca sa-ti vina usor sa o aplici la chestionare si pe traseu, cand iesiti cu masina.
Daca te bazezi pe chestionare ai toate sansele sa pici examenul ori la sala ori la traseu, pentru ca nu stii regulile de circulatie toate si nu poti lua decizi corecte.
Nu s einvata chestionarele, ca-s vreo 3000 de raspunsuri. Invata legislatia aia, ca nu doare.
Nu uita: daca scoala o incepi abia in octombrie, o poti da in noiembrie sau decembrie, sau cand eimpliensti tu 18 ani. daca nu ai luat examenul de sala din prima, reprogramarae este peste alte 1-2 luni, iar tarseul chiar mai tarziu, ca-i iarna si se poate anula din cauza vremii.

| Sn4k3 a răspuns:

Scoalarutiera.ro

| mgtow a răspuns:

Inveti perfect pe e-drpciv.ro