| Pufuleț20055 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de învățat pentru școala de șoferi,cu ce trebuie să încep, ce site-uri/aplicatii îmi recomandați pentru învațat, ar trebui sa am un caiet in care sa scriu anumite idei sa le invaț?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru inceput studiaza legislatia rutiera, in principal Codul rutier (OUG 195/2002, rep. in 2006) si Regulamentul de aplicare, aprobat prin HG 1391/2006, ambele cu md. si compl. ulterioare, le gasesti actualizate la zi pe drpciv.ro.
Dupa ce ai studiat legislatia poti face chestionare, tot pe site-ul indicat si pe legislatiarutiera.ro.
Poti folosi si un caiet pentru notite, daca asa retii mai usor.