| gtr2rr3 a întrebat:

La ce masini daca tii apasat mai mult apasat pe butonul de deschidere se lasa geamurile, iar daca apesti pe butonul de inchidere, geamulrile se ridica? Multumesc!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In special cele VAG, din ce am observat eu.
La Opel, Ford, Renault, nu-mi aduc aminte sa fi vazut treaba asta.

| OldSoul a răspuns:

Sunt multe marci care au aceasta "optiune" dar nu toate, de exemplu am avut un Opel vectra care avea aceasta "optiune", unele masini o au din fabrica altele o poti activa dupa, de exemplu la majoriatea modelelor VW se activeaza din diagnoza.
Se numeste Roll up/down, daca doresti sa cauti mai multe detalii.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Pe orice masina poti sa gasesti, e inchidere geamuri automata.Succes.

| 0wN a răspuns:

In concluzie poti sa gasesti si pe unele masini din anul 2000, dar asta la unele gen mercedes modele mai noi..In mod normal se gasesc pe masini mai noi dupa anul 2003-2004.