| alexgerchev a întrebat:

Salut!
La ce trebuie sa ma uit (esential) daca imi cumpar o masina SH is special audi!

Răspuns Câştigător
| Lamasanu a răspuns:

Daca e din Germania, uita-te daca are Brieful mare, ca altfel nu o poti inmatricula, si eventual brieful mic ca sa o radiezi.
Dar mecanic si estetic vorbind.
Vezi daca nu are chit pe ea, sau un accident nedeclarat.
Daca nu sunt farurile si cu stopurile sparte.
Si daca merge inchiderea centralizata.
Mecanic... daca nu ai piederi de ulei la cutie, si daca tin franele, cu tot cu aia de mana.
Daca nu are catalizator, inseamna ca a fost dat jos si vandut la (tigani).
In rest, vezi sa te uiti pe acte sa fie acceasi serie de caroserie si pe acte si pe geam sau sub capota
Si mai e ceva, sa corespunda codul de la motor cu cel de pe Brieful mare si codurile de la geamuri sa fie la fel(adica daca nu a fost un geam spart si schimbat ulterior).
Si ultima...sa nu aibe rugina.
Si daca nu e inmatriculata, poti circula cu numere provizorii si daca expira, din cauza starii de alerta, dar cu conditia sa ai asigurare valabila
Funda?

| Lamasanu a răspuns (pentru Lamasanu):

Adica numere rosii, nu numerele provizorii din Germania.
Cu alea nu poti.
Daca nu e mai mult de 1-2000 euro, nu merita sa iti bagi prea mult capul cu ce are sau ce nu are
Daca e din Anglia cu Volanul pe Dreapta, din pacate, vreau sa te anunt ca nu o poti inmatricula.
Doar daca este deja pe România, atunci da, ii poti face Itpu

| alexgerchev explică (pentru Lamasanu):

Mersi singurul om care mi-a oferit informatii si nu mistouri!

| Lamasanu a răspuns (pentru alexgerchev):

Cu placere. Mi-e nu imi place sa fac misto de oameni.
De aia suntem oameni, nu sa ajutam?
Daca toti am face misto, ne-am duce Dracu toti.
Nu vreau asta

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai daca vrei special hAudi, bafta e la tine, tu castigi 'antodeauna' si n-ai de ce sa te temi.
Vezi sa mearga toate boxele, si scade din pret 50 de euro daca nu a lipit cercuri pe laterale, ca trebuie sa le pui tu.
Dupa ce o cumperi, iti dau eu link cu stickere shukare. Banda "crom" mai au la Dedeman.

| gabicoo a răspuns:

Primul lucru de care să te ferești: Dacă a aparținut unei familii de pensionari, a fost luată de la o bătrânică care a ținut mașina într-un garaj pentru că i-am murit soțul acum 5 ani și ea nu avea carnet de conducere!

| Lukasssz a răspuns:

Sa nu fi avut proprietari tigani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cică e bine sa cumperi de la persoane în vârstă, ca ei nu prea folosesc mașina.
laughing

Asa cum este exemplu acest video

https://youtu.be/qG4IaHgqH00

Răspuns utilizator avertizat