| alecs94 a întrebat:

Salut, la portiera de pe spate de logan nu se mai deschide prin inauntru, decat pe afara, ce are?

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai sunt trei variante: Or cablul din interior care actioneaza clapeta, or arcul, or axul sunt rupte sau cand ai dat cu usa au sarit dupa pozitie si nu mai actioneaza ce trebuie si cum trebuie!

regis
| regis a răspuns:

Este stricata big grin.

| razzvan27 a răspuns:

E posibil sa se fi deplasat ceva la mecanism si trebuie reglat.am patit si eu la fel la un opel.si am desfacut fata de usa si am indoit o placuta care nu atingea unde trebuie.merge si acum perfect big grin incerca si tu.nu e greu.trebuie doar sa fii atent la tijele alea si la cum functioneaza.

| Ovidiu a răspuns:

Tre sa fi sarit vreun arc. funda?:d

| Fane_Dodel_1985 a răspuns:

Acolo unde are mecanismul de inchidere, de pe usa, are o piedica mica, este pentru copii, se deschide doar de afara, din interior nu mai merge, e posibil sa fi miscat din greseala acea piedica