| Dragan_Mirela_1977 a întrebat:

Am un Seat Ibiza din 2005 și am cumpărat-o cu un defect la ușa din spate pe parte dreaptă, din înăuntru nu merge deschisă deloc usa, decât pe afară se deschide, aveți vreo idee ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Vezi sa nu fie activata siguranta pentru copii, pe partea din spate a usi are un fel de rotita ce se invarte cu cheia, incearca sa o rotesti posibil sa fie de acolo problema.
Daca o rotesti si nu se intampla nimic, incearca sa dai fata portierei jos sa vezi daca nu e cumva deconectata.
Daca nici asta nu e, si nu ai experienta in de-astea mai bine te-ai duce la service.

1 răspuns:
| Marian_Codrutz_2000 a răspuns:

E activata siguranta pentru copii.