| ionutmititelu a întrebat:

Salut la toti am si eu o problema, am un moped atala rizzato lf 2m, mi s-a rupt un pinion din cutia de viteze are doua pinione unul dintre ele a pocnit, as dori sa stiu ce pot sa fac, s-au daca are cineva sa ma anunte.multumesc ast raspunsuri

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu se pot inlocuii daca ai desfacut si ai vazut sunt sudate pinioanele pe centru de capul timonic apoi vine sincronul. Singura solutie este sa schimbi cu tot cu sincron si nu mai gasesti la Atala Rizzato decat SH la parcurile de dezmembrari dar ai de umblat. Eu te sfatuiesc sa schimi toata cutia fiindca este foarte ieftina la modelul tau!

| ionutmititelu explică (pentru FurtunaDiesel):

Poti sa imi dai un sait s-au un nume de frima unde pot gasi s-au la ce parc de dezmembrari?/

| FurtunaDiesel a răspuns:

De obicei pentru asemenea piese trebuie sa umblii sau sa dai telefoane ca nu prea gasesti usor. Intra aici http://www.dezmembraripieseauto.ro/Parcuri-Dezmembrari-auto.aspx si selectezi de sus judetul si iei firmele la rand si dai telefon sa vezi care are, dar ti-am zis este foarte greu sa gasesti!