| paulmicutz a întrebat:

Salut la un bmw 520i cu motor de 2200 cm3 si 170 cp. Consumul in oras am observat ca este de 13 l. Acest consum este calcat pedala sau mers linistit

Răspuns Câştigător
| perladunarii a răspuns:

E mers linistit in oras! La pedala calcata sare de la 15 in sus

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Cine nu ar vrea consum de 13 cu pedala calcata in oras la asemenea motor? oricum daca nu vrei sa dai o caruta de bani cand alimentezi investeste intr-o instalatie GPL! 3 lei litru!

| rafa1987 a răspuns:

Este mers normal dac mergi cu ea fara so o calci normal trebuie sa mai scada, e un motor 2000 nu easa mare ca sa ramana la13l,dar daca o calci iti uraca de 13l-16l happy