| Queensisjdne a întrebat:

Salut,la un golf 4 1.6 azd ștergătorul de pe spate face figuri, nu merge tot timpul când acționez, dar cand dau in spate de tot pe poziția a 2 sa dea cu lichid,doar împroșca lichid dar ștergătorul nu merge,dacă închid și deschid portbagajul de câteva ori își da drumul dar la următoarea deschidere iar nu mai merge,am capacul de la haion dat jos și se vede motorasul și firele de curent, am observat ca furtunul de la lichidu de parbriz e fisurat și stropește in portbagaj, dar pe fire nu.E posibil sa fie contact imperfect?

4 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Salut. Se intampla frecvent sa corodeze si sa se blocheze motorul. Da-l jos si curata-l si greseaza-l cat de bine poti sau ia altul sh. Schimba conducta si pune mufa de imbinare si ai rezolvat

| AmandinaDragan a răspuns (pentru UserRo10):

Nu-i util raspunsul meu? Este cel putin realist.
Spui ca te opreste ....RAR pe strada si vei avea probleme din cauza unui stergator. Inteleg ca masina e grozava si stergatorul este problema. Nu ai nimic in neregula ca o intretinea bine batranica din Germania care mergea cu ea decat duminica si numai la biserica.
Fii serios ca nu se opreste RAR sa te caute la ...stergator.
O sa-ti verifice poluarea si ramai fara numere, certificat si iti da si o amenda.

| AmandinaDragan a răspuns:

Demonteaza stergatorul cu totul, deconecteaza-l de la apa si energie, arunca-l in gunoi si pune un dop de cauciuc acolo si asa ai rezolvat problema. Eventual demontezi si luneta astfel incat noroiul sa nu mai aiba pe ce se aseza si sa-ti impedice vederea in spate.

| UserRo10 a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Nu stiu cum sa-ti spun, dar stergatorul spate anulat in caz de control rar in trafic o sa iti aduca probleme. Chiar daca pui kit anulare. Stiu 3 cazuri