| lucius42 a întrebat:

Stie cineva ce pot sa fac la un Seat ibiza daca numai evacueaza lichid de parbriz prin stergatorul din spate cu toate ca cel din fata merge?

5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Verifica furtunele si desfunda diuza!

| alin131 a răspuns:

Ia un ac si baga-l in duza de la stergatorul din spate. S-ar putea acolo sa fie problema, daca nu merge si nu incepe sa stropeasca e posibil sa fie iesit furtunul.

Dai tapiteria de la hayon jos si il mufezi, daca nici de acolo nu e poate sa fie din fata de la pompa.

Tapiteria de la hayon are niste cleme si daca tragi usor si cu atentie nu o sa rupi nimic pe acolo si doar o sa o montezi inapoi dupa, fara daune.

| lucius42 explică (pentru alin131):

Asta e ca nu cred ca e infundata ca am mai incercat cu un ac...si pompa se aude cum lucreaza, hayon ce vrea sa insemne?

| alin131 a răspuns (pentru lucius42):

Portbagajul masinii pe care il deschizi sa pui sacosele de la supermarket. Pe interior are tapiteria de plastic. Acolo in spatele tapiteriei se afla un motoras la stergator care include si duza de la stropitor.

| lucius42 explică (pentru alin131):

Am inteles am inteles nu eram sigur daca e vorba de plasticul de la usa portbagajului sau tapiteria din interior.multumesc