| Boyka30Adrian a întrebat:

Salut, mai am 2 luni până îmi expira școala de șoferi pe 05-11-19 expiră.
Mai am timp sa dau sala?
Sau trebuie sa fac școala din nou?
Si dacă ma duc pe 30sept. sa dau sala mai pot de exemplu?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sustine examinarea intr-o perioada de 1 an de la terminarea cursurilor scolii de conducere.
Daca nu ai obtinut permisul in aceasta perioada (sa fi reusit la ambele probe, teoretica si practica) va trebui sa repeti scoala de conducere.
Daca termenul de 1 an expira pe 5 noiembrie si tu sustii proba teoretica pe 30 septembrie este greu sa fii programat pana pe 5 noiembrie dar poate ai noroc. De asemenea poti solicita programarea pana pe aceasta data ori sa sustii proba teoretica cat mai repede, eventual saptamana viitoare.