| Adrian2666 a întrebat:

Mi-am cumparat ieri o drujba pe benzina Lesnik 4, 5kW (6 caii putere ) lama 40cm, acum intrebarea mea este ce ulei de amestec sa ii pun rosu sau verde, si cat timp ii fac rodajul cate rezervoare?

Răspuns Câştigător
| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Noi avem centre, aici în Constanța, ași putea să întreb ce ulei să-i pui, dar asta ar însemna să mai aștepți, puțin timp!?

4 răspunsuri:
| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Păi tu cartea tehnică.nu ai primit pentru această drujbă? Să nu pui ulei, așa după ureche, că o gripezi și păcat de ea!

| Adrian2666 explică (pentru Cezar_Ciobanu_1967):

Am primit manualul de instructiuni si scrie doare cat sa pun adica 25 ml la litru decat atat dar nu scrie si ce fel de ulei rosu sau verde!?

| Adrian2666 explică (pentru Cezar_Ciobanu_1967):

Mersi mult, dar am rezolvat, am fost la reprezentanta stihl si mi-au spus sa pun ulei rosu.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns (pentru Adrian2666):

S-o stăpănești sănătos, și pune-o la treabă să scoată bănuți! toate cele bune!

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns (pentru Adrian2666):

Noi avem centre, aici în Constanța, ași putea să întreb ce ulei să-i pui, dar asta ar însemna să mai aștepți, puțin timp!?