| Andrey550 a întrebat:

Salut mi-am cumparat o bateria de Scuter 12v 4ah si trebuie completata cu acid ..Intrebarea este ca stiti cumva cat timp se pune pe redresor? Ce fel de redresor se foloseste? Pasii.? !

3 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Trebuie sa completezi cu apa distilata, nu cu acid (acidul nu se evapora, apa da), ai un semn pe baterie pana unde trebuie completat. Despre redresor, ai nevoie de cel mai mic redresor de pe piata si in functie de ce redresor o sa cumperi (conteaza puterea lui) o sa afli si durata de incarcare, oricum undeva intre 30 de minute si maxim doua ore.

| Andrey550 explică (pentru Ironwin):

Si ce redresor am nevoie?

| Ironwin a răspuns (pentru Andrey550):

Uite unul care face toata treaba in locul tau, este automat si iti spune ca la telefon cand este incarcata bateria :https://www.emag.ro/......D266T3BBM/
Daca nu iti place asta, poti cumpara orice redresor de 12v.