| Aalexander a întrebat:

Salut.
Nu am voie sa parchez masina in parcarea dintre blocuri? cica acolo sunt rezervate proprietarilor. si daca o parchez ei au dreptul sa sune la politie sa o ridice? si daca nu acolo atunci unde naiba pot parca masina? sau cum imi pot da seama unde am dreptul s o parchez?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti s-o parchezi la blocul in care stai.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ba nu poate, depinde din ce oras este. Daca sunt locuri trasate, numerotate si platite nu o poate tranti la bloc la el, c-o pune pe locu altuia (si ala cand vine de la munca nu mai are unde parca)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Locurile platite sunt de obicei marcate cu numere pe asfalt si cu benzi delimitatoare, majoritatea proprietarilor au si cate un semn cu autorizatia de inchiriere. Si da ti se va ridica masina daca ocupi locul si proprietarul reclama acest lucru

| vRemi a răspuns:

Locurile de parcare nu se mai pot rezerva, nu ai voie sa parchezi unde este semnul acela cu P taiat.

| Ionutb13 a răspuns:

Din cate stiu pana la ora 15:00 ai voie sa parchezi. Dupa sunt rezervate.Si normal cele care sunt rezervate au numarul de la masina pus in dreptul parcarii.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru Ionutb13):

Nu mai exista legea cu orele, locurile platite sunt rezervate tot timpul iar locurile ne platite sunt libere. Bine, depinde de oras.