| RazvRazvan5456 a întrebat:

Nu se deschide usa la o BORA 2005, usa din spate stânga, cand deschid din telecomanda se deschid toate mai puțin aceea, dacă trag de mânerul din interior, se ridică acea tijă dar când las se ascunde înapoi in ușă.
As putea repara eu acasă problema sau trebuie înlocuit ceva?
Am observat ca uneori se mai deschide din telecomanda, dar mai rar, nu se deschide nici din butoanele de pe ușă

9 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

Te pot ajuta eu trebuie sa apeși pe usie pana o descui după dai cu sorei ca are mizerie,

| funnymind a răspuns:

Am un Golf din 2004. Mi s-a întâmplat același lucru.
Am scos bornele bateriei pentru 5 minute, apoi n-a mai făcut surprize. Poate merge și la tine. In plus, am înlocuit și bateria de la telecomandă. Baterie de 12 volti, o poți cumpăra cu maxim 5 lei. Sper sa rezolvi ca mine. Baftă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Denila123):

Vai dar ce corect gramatical ai scris, usie sorei, sorei tale?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo in servis probleme pot fi pe partea mecanică sau alimentare siguranțe sau piese care sunt defecte, un specialist o va putea repara.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru funnymind):

El a zis ca din telecomandă se deschid toate usile mai putin usa aceea care este blocată, deci nu este din telecomandă.

| funnymind a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Așa e. Eu am arătat doar cum am rezolvat. Probabil, angrenajul mecanic este "dușmanul de clasă". Așa e cu bunicuțele happy

| baru a răspuns:

Fire intrerupte la usa, bobina.

| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil e yala defecta.
Cel mai bine ai merge la cineva care se pricepe, sa verifice, si daca e cazul sa-ti sparga yala sa o poti inlocui.
Daca te pui sa o faci singur, ai multe sanse sa mai strici si altceva, si intr-un final sa te coste mai mult.

| Denila123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Devinai tastatura scuze am vrut sa scriu sprai de curatit