| Hdhdj a întrebat:

Salut! Nu stiu cui i s-a mai intamplat asta, dar vreau sa va cer parerea. Eu am inceput scoala de soferi si mai sunt câteva zile și dau orașul. Problema e ca nu reusesc sa bag cu o singură mână în marsarier. Doar cu două mâini pot. Instructorul meu a spus că asta nu e o problema, deoarece masina nu e in mers cand fac acesta manevra. Ce pot face pentru a putea reuși? Si daca sa zicem ca voi ati fi polițiști, ce ati face daca ati da de unul cu problema asta?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Calci ambreiajul până la podea? Pe ce hârb de mașină faci școala? laughing
De picat, nu te pica. Pici 'fara drept de apel' la intervenția lui (volan sau pedale) și mai poți pica la punctaje (greșeli). Mai e partea nasoala la manevre (te pune o manevră, nu-ți iasă din prima - primești 5p și te mai pune încă o dată, daca nici de data asta nu-ti iasă primești 10p de data aceasta și te trece la următoarea sau ce mai dorește el).
Dacă-mi permiți o recomandare: trage de timp.

| Hdhdj explică (pentru BuLaNNNeL):

Fac pe un mercedes 2016. O mașină destul de buna. Calc ambreajul pana la podea. Am sa incerc sa dau mai tare de maneta, dar nu stiu cat va functiona

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Hdhdj):

Nu mă pricep la mașini, poate are cutia defecta, altfel nu-mi explic.
Succes la examen.

| Hdhdj explică (pentru Harfagre):

Merci mult. Chiar a ajutat mesajul tău. Acum pot

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți folosești ambele mâini și gata.

| Hdhdj explică (pentru anonim_4396):

Da. Dar sper sa nu ma pice. De asta imi este mi-e frica

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hdhdj):

Nu te pică dintr-atâta...nici nu primești puncte de penalizare pentru asta, stai calm și succes!

| Hdhdj explică (pentru anonim_4396):

Merci frumos. Sper sa fie ca tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hdhdj):

Dumnezeu să te ajute! Pe mine m-a ajutat...și sunt cea mai emotivă persoană pe care o cunosc.

| LittlePoppy a răspuns:

Nu ai forta. Dar cum a spus si instructorul, cand faci aceasta manevra stai pe loc. Deci poti folosi ambele maini. Succes!

Răspuns utilizator avertizat