| plesescu1312 a întrebat:

Salut,pe 13 decembrie urmeaza sa fac 18 ani si vreau sa dau de permis pentru B1, din cate am auzit te poti apuca de scoala cu 3 luni inainte, deci 13 septembrie, totodata am aflat ca nu poti fi examinat pana nu ai 18 impliniti si intrebarea e urmatoarea:merita sa ma apuc de scoala tinand cont ca examinarile vor fi inchise pe perioada iernii, exact cand implinesc 18?
Poate veni cineva cu o solutie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Categoria B1 se poate obtine de la 16 ani, nu de la 18 ani, asa ca poti incepe scoala de pe acum si sa sustii examinarea imediat dupa ce termini scoala, nu mai trebuie sa astepti nimic.

| florin926481f a răspuns:

Pai de ce dai de B1 cand ai putea sa dai direct de B si poti sa mergi pe ce vrei