| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa incep scoala de soferi cu 3 luni inainte si sa bag dosaru a 2-a zi dupa ce implinesc 18 ani. Este posibil tinand cont ca in perioada aceia se schimba si buletinul si nu stiu daca va fi gata pana in ziua mea?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate o poti schimba cu cel mult 180 de zile inainte de expirare asa ca du-te si scimb-o cu 4 luni inainte si o s-o ai nou-nouta la inscrierea la scoala si la depunerea dosarului pentru examinare.

| KodrutZ a răspuns:

Nope, trebuie' sa ai 18 impliniti cind incepi scoala.

| sorin_6068 a răspuns:

Poti sa schimbi buletinul cu 2 saptamani inaine de ziua ta si astfel il vei avea la timp

| AK47 a răspuns:

La voi cum a fost?
Multumesc.