| sskrillex96 a întrebat:

Salut! Pentru cine se pricepe la mecanica, am un audi a4 1.9 tdi si dupa 3000 si ceva de ture la turatii motorul vibreaza rau, de fapt toata masina si e foarte zgomotos, dar dupa ce trece de 4500 merge ca uns. Care ar fi cauza? Mentionez ca nu conduc asa sportiv niciodata, intreb doar ca nu e normal

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Poate sa fie la partea de directie: cauciucuri, discuri, bielete, bucse

Sau la motor: injectoare, ecu, senzori, dacă zici ca doar la anumite turații, cel mai probabil este la injecție problema.

| Eisenheim a răspuns:

Posibil ca unul din cilindri să aibă probleme și implicit sa nu funcționeze, fie la segmenți, una din supape dereglate, presiune mica sau scăpa, și atunci merge in trei cilindri și produce vibratii