| Maniax a întrebat:

Este in orasul meu un Audi A3, modelul din 2004...masina suna foarte normal cand e pana in 2500-3000 turatii, iar cand depaseste, are acel sunet periculos. E din cauza tobei? Ce fel de toba e? Sau de ce suna asa? Imi place foarte mult si as vrea sa imi pun si eu pe masina mea

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde vrei sa stim noi ce i a facut ala masinii?

| Maniax explică (pentru suntserios):

Vreau sa aflu ce tip de toba e...

| suntserios a răspuns (pentru Maniax):

Pai si vrei sa ghicim noi ce toba are? Exista sute de modele de tobe sport

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca suna mai fioros dupa 2-3000, probabil are filtru sport. Ala cam 'tace' in relanti, si urla la accelerari bruste, pentru ca se deschide clapeta de aer si se aude cum trage motorul aer... Filtrele stock amortizeaza acel zgomot, cele sport il ingroasa si il amplifica.

| AndreiSerban1993 a răspuns:

Cred ca are o toba sport, dar cel mai bun raspuns o sa il primesti de la proprietar.

| Barbu_Laurentiu_1997 a răspuns:

Sunt multe tobe care suna asa