| MDarius361 a întrebat:

Am o problema la un passat b5 1.9 tdi 131 cp 2003. Cand pornesc masina mi se aprinde in bord tcs(traction control) si motorul merge foarte tremurat, vibreaza toata masina... Sa fie oare un injector defect sau de la esp, ceva siguranta sau senzor defect? Tin sa mentionez ca dupa cativa km opresc si pornesc motorul si totul merge normal...

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Injector care nu este in parametrii, iar la cald celelalte il ajuta.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Oare de ce nu pui tu o diagnoza?
PS: e b5.5

| OldSoul a răspuns:

TCS? Cred ca ai gresit martolul.
Problema e simpla, un contact imperfect la unul din injectoare, se da capacul de la culbutori jos si se curata se strang pinii la injectoare si se rezolva problema.

| SoareDaniel a răspuns:

Nu sunt mecanic auto, doar tot ce stiu eu ca si tata a luat teapa cu un Passat CC, de a fost nevoit sa il aduca mai bine de 300 km tractat, tot pe o problema legata de injectoare, norocul lui a fost ca nu l-a lasat pe un drum de tara foarte ingust.