| Începătorul988 a întrebat:

Pentru un accident minor, in care nu sunt victime, se ajunge pe cale amiabila, ce acte as nevoie? Am nevoie sa mai achizitionez alte foi speciale pentru amiabila sau?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Constatul Amiabil (sau Formularul de Constatare amiabila de accident) este tiparit si distribuit de societatile de asigurare autorizate sa incheie asigurari pentru vehicule, conform modelului prevazut in anexele Ordinului CSA nr. 17/2012, deci de la compania de unde ai asigurarea pentru mașina! Funda?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu sunt victime și se ajunge la concluzia de rezolvare prin cale amiabila completați acea procedura de cale amiabila, este un formular, ai mai multe detalii aici: http://www.constatulamiabil.ro/169_procedura-in-caz-de-accident.html

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

De unde pot cumpara acele foi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Începătorul988):

Constatul Amiabil (sau Formularul de Constatare amiabila de accident) este tiparit si distribuit de societatile de asigurare autorizate sa incheie asigurari pentru vehicule, conform modelului prevazut in anexele Ordinului CSA nr. 17/2012, deci de la compania de unde ai asigurarea pentru mașina! Funda?