| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, pot chitui si vopsi in cateva locuri o mașină acasa? Daca da cum mai exact?

1 răspuns:
| SoulReaver a răspuns:

Da se poate dar vopseaua nu o sa iasa la nuanta niciodata. Daca chestia asta nu te deranjeaza dai cu smirglu in zonele cu probleme pana indepartezi rugina (ma gandesc ca asta e problema). Dupa amesteci chitul cu intaritorul (cu cat pui mai mult intaritor se intareste mai repede) si in intinzi cu spaclul. Dupa ce se usuca dai cu smirglu pana se uniformizeaza pe urma dai cu grund, vopsea si lac. Evident maschezi zonele pe care nu vrei sa le gazezi cu spray-ul.