| adita27372 a întrebat:

Salutare, am o problema, am pus niște pături pe mașina cât timp am fost plecat, iar când am ajuns acasă și le-am dat jos am avut surpriza sa văd că s-a decolorat vopseaua pe capotă. Imi poate spune cineva dacă se poate remedia fără a vopsi capota?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, se poate, din polish. Daca nu ai sculele necesare sau banii, incearca cu o pasta Prevent, s-ar putea sa functioneze.

| Simpatic a răspuns:

Nu se poate remedia, acea decolorare inseamna ca lacul si/sau vopseaua a fost afectat, te convingi mergand la 1-2 serviceuri care au meseriasi vopsitori, prin meseriasi ma refer la oameni capabili.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Habar n-avem cum arata decolorarea de pe capota, cu ce e vopsita masina...
In principiu, mi-e greu sa cred ca s-a decolorat vopseaua, cred ca s-a patat lacul cu ceva din patura.
Dar e doar o presupunere oarba.