| golem2345543 a întrebat:

Salut! Pot schimba navigatia unei masini cu una mai noua sau dacă nu are deloc ii pot pune?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, toate aparatele de navigatie pot face upgrade anual, nefiind nevoie sa arunci aparatul, ci doar sa-i downloadezi harta noua.
Daca masina este foarte veche si nu este prevazuta cu un navigator, poti sa folosesti Google Map care are intotdaeuna hartile cele mai noi si este extremd e precis in aproximarea timpului de ajungere la destinatie.
Pentru acest lucru nu-i nevoie sa cumperi un navigator nou, ci de un telefon cu internet pe el si un suport de telefon ca sa-i pui adresa in google map, sis a te duca la destinatie in timp maxim, pe rute pe care le poti selecta.