| mariuscdrz a întrebat:

Salut prieteni. Ce parere aveti de noul logan cu motor 1.0 sce de 73 cai?
As dori sa mi achizionez masina asta prin programul rabla. Mi o achizitionez pentru a face naveta cu ea, pentru a ma duce din punctul in A in punctul B. Ce parere aveti de ea, ma refer la consum, cum se comporta, etc...

Răspuns Câştigător
| Nimeni10 a răspuns:

Sincer nu mi-as lua motor de 1.0 never ever, la logan-urile noi toate motoare pe benzina is "praf" doar cel de 1.5 dci diesel as lua.
Daca ar fi fost vechiul motor de 1.6 sau chiar 1.4 era super.

| mariuscdrz explică (pentru Nimeni10):

Faza e ca nu stiu daca pot achiziționa prin programul rabla acel motor de 1.5 de 90 cp
Ala e cel mai bun motor de pe logan

4 răspunsuri:
| Kron5tadt a răspuns:

Masina franceza? Never!
Mai bine cumperi ceva din grupul VAG, sau o masina Japonia/Correa. Argumente multe gasesti pe forumurile de specialitate.

| mariuscdrz explică (pentru Kron5tadt):

Ma pis pe grupul vag. Si masinile franceze parerea mea sunt peste masinile din grupul vag la capitolul fiabilitate. Ca tot veni vb de masina franceza, m ar interesa un peugeot coupe din 2006, motor 2.2 benzina de 160 de cai, rupe ala si chiar mi ar pinde bine o masina mai puterinca. Stau ijafara Bucurestiului si in fieacre trebuie sa fac naveta cu microbuzul, asa ca o masina puternica r numai buna venita pentru mine. Loganul mi l as lua doar din simplul motiv ca e nou si ieftin

| Kron5tadt a răspuns (pentru mariuscdrz):

Keyboard failure?!?
Masina puternica pentru naveta? De ce? O folosesti in timpul liber si la arat/discuit/prasit?
Peugeot-ul ala o sa rupa doar buzunarul tau, pe consum. Iar cand va pica, vei duce cazanul ala francez direct la REMAT, fiindca n-o sa-ti permiti reparatia. Vorba aia, si descult si neinformat.