| Țszu_Găby_1998_DvGg a întrebat:

Salut prieteni. De curand am achizitionat un scuter Yamaha MBK Booster. I-am desfacut motorul, l-am curatat bine, am schimbat garniturile, am verificat muzicuta cu cotul, am curatat si carburatorul foarte bine. Reglajul la benzina i-am dat 1.5 ture dar scuterul porneste doar daca ii pun benzina pe la filtu dupa ce arde benzina aceea se opreste! astept O parere ce i-as putea face? Ma gandesc sa ii cumpar alt carburator, dar inainte de a face asta astept un sfat de la voi! Multumesc!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Functiona bine cand l-ai achizitionat? Daca da, te-a mancat in dos sa te bagi in el.

| Țszu_Găby_1998_DvGg explică (pentru darrio2007):

Salut. Când l.am achiziționat nu funcționa. Era plin de ulei cu mizerie.