| teodan a întrebat:

Radarele mobile/polițiștii cu radar te opresc obligatoriu dacă ai depășit viteza sau îți pot trimite amenda și prin poștă?

Răspuns Câştigător
| nouatigaraelectronica a răspuns:

De obicei te opreste imediat. Asta este valabil in Romania. In Germania si Austria spre exemplu sunt foarte rare cazurile cand te opreste. Trimite amenda direct acasa. O zi buna.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de situatie, de obicei te opresc dar pot si sa-ti trimita amenda acasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se pot trimite si acasa, dar nu prea se practica in Romania, de obicei te opresc

| Mirke a răspuns:

Sa ne anunti daca primesti acasa! ai ramas fara alocatie!