| lau20 a întrebat:

Daca am depasit viteza si a venit vis-a-vis o masina a politiei care de obicei are radar, dar nu m-a oprit oare e posibil sa-mi trimite amenda prin posta? Sau nu se mai trimit?

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu toate mașinile de Politie sunt de la rutiera. Nu toate mașinile de la rutiera au radare instalate. Nu toate radarele instalate pot înregistra viteza in mers. Nu toate radarele care pot înregistra viteza in mers sunt si pornite. Nu toate radarele pornite pot înregistra viteza fiecărei mașini in parte.
Dar da, este posibil sa îți trimită amenda prin posta.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, cel mai probabil ti-a facut poza si iti trimite amenda prin posta.
Bineinteles ca se trimit prin posta, nu a anulat nimeni asa ceva.
Iar daca nu o platesti, vei primi somatie de plata tot prin posta si mai tarziu, chiar scrisoare de executare, toate prin POSTA!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca sunteti maro la fundulet cand vedeti o masina de politie de ce mai incalcati legea?

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu te-a oprit, ai scăpat!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Acum deja vin cu mandat de arestare, insotit de 2 probe video-radar, din doua situatii diferite in care ai depasit cu peste 10 Km/h viteza legala

| AlexNicoara a răspuns:

Daca mașina de poliție era în mers, nu putea să îți știe viteza.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexNicoara):

Total gresit!
Noile masini cu radar pe ele, au instalatie tehnica performanta de citire a vitezei, chiar si din mers!

| suntserios a răspuns (pentru AlexNicoara):

Da de ce nu putea? Radar crezi ca nu functioneaza in mers?