| bogdan44454 a întrebat:

Salut! Recent am o problema la masina mea, un Golf VI din 2009.Ideea e ca la accelerare intre 2500-3000 de rpm se simte o usoara vibratie si un sunet(mai de drujba asa) de la jumatatea masinii inspre spatele ei.Din cate am vazut pe alte forum-uri ar putea fi vorba despre un tampon de la motor, dar nu este o informatie foarte valida.
Aveti idee ce ar putea fi?
Evident ca am sa merg cat de curand posibil la un service pentru a depista problema, doar ca eram curios de la ce ar putea fi.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Cel mai bine du-te la mecanic. Eu am patit ca la un BMW din 2012 sa imi vibreza toata masina la pornirea de pe loc de zici ca se rupe in doua. Mi-am dat filme negre. Problema a fost ca a cazut un surub de la bara spate ( montata de mine cu o saptamana in urma) si se lovea plasticul de la bara ce flutura in aer de restul caroseriei. Poate ai si tu o problema asemanatoare, un plastic sau surub ce rezoneaza cand motorul e la turatia aia. Bafta!