| InsiNe a întrebat:

Stie cineva cat costa impozitul anual / itp/ asigurare etc la un Bmw e46 320d sau 318. dau funda plz

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Impozit 180 lei daca esti din Bucuresti iar rca ajunge la 600 lei daca e inscrisa pe persoana cu varsta 45 ani. Daca doresti sa achizitionezi aceasta masina sa fie cu fabricatie incepand cu anul 2002 ca iei varianta facelift bmw 320d 2.0 150 cp cel de 136 cp apar mai des probleme cu el.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Impozitul in functie de capacitatea motorului

rca in functie de masina, vechime in conducere, varsta proprietarului

gasesti pe net o groaza de simulatoare

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Itp cca 100 lei prima tragere. Rca cauta un simultator pe net - difera f mult functie de societate. Taxa -- http://www.calculweb.net/impozit-auto/

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

RCA nu iti poate spune nimeni pentru ca trebuie CNP, varsta etc.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Itp -ul costa 80 de lei.
Taxa la primarie 180 de lei.
Asig in jur de 600 pe an.

| JusTPauL a răspuns:

Eu am 320d si m-a costat 300 lei asigurarea pe 6 luni si pe 1 an era 550 parca. Impozitul a fost 240lei daca imi aduc bine aminte dar mașina e trecuta pe maicamea care are peste 50 ani. De itp nu stiu ce sa zic ca acum trebuie sa il refac si eu.
Referitor la ce zicea colegul. Sigur sunt mai bune cele face lift.a mea e din 99 si sunt extrem de multumit de ea tinand cont ca o am de 2 ani si nu troncane nimic pe ea..am pus accent mai mult pe aspect si dotări decat an sau km.

| CosimaHelena a răspuns:

Depinde. Poate costa intre 300 lei-1500 lei. Maxim 1500 lei. Funda?