| Soryn2244 a întrebat:

Salutare cat ar costa impozitul si taxele pe aceasta masina http://www.tocmai.ro/bmw-320d-2005-12060541.html

Răspuns Câştigător
| catalin1988 a răspuns:

Conform calculatorului de pe un site din domeniul auto, te costa undeva la 5900 de euro, da sa stii ca ceva nu e in regula....la cum arata si cum se prezinta e prea ieftina, eu zic sa te abtii daca nu vrei paguba si la urma sa o dai la dezmembrari.eu zic sa te uiti un pic mai bine la ea si nu ar strica o proba, si mai ales cand te duci sa o vezi, incearca sa analizezi si vanzatorul....mult succes

| Soryn2244 explică (pentru catalin1988):

De ieftina nu-i ieftina 320D mereu a avut un pret mai scazut stiu ca am cautat mai peste tot mai ales pe site-uri germane si cam tot acelasi pret dar nu prea cred ca impzitu pe an este asa mare nu-i camion as crede ca pana in 1.000 ron ca oricum n-are motor de 3, 5

| catalin1988 a răspuns (pentru Soryn2244):

Scuze am gresit, eu am crezut ca e vb de imnatriculare, da oricum nu e prea ieftina la varsta pe care o are? pentru ca oricum, e bmw, intr-adevar la impozit conteaza cap.cilindrica sa fie sub 2000

| catalin1988 a răspuns (pentru Soryn2244):

Eu am gresit, am crezut ca se refera la inmatriculare.asa e cum zici pentru ca nu depaseste 2000 de cmc, parca peste 2000 cmc(exemplu o cobra 2.4 900 de lei e impozitul pe an).dar oricum nu e cam ieftina la 3500 de euro? cam dubios bmw-u

| Soryn2244 explică (pentru catalin1988):

Crede-ma chiar nu-i dubios happy 320D mereu va fi ieftin si asa este ieftin nou nout este o masina sport nu de comfort n-are tapiteria din piele sau lemn este plastic ca la un logan happy eu am mai cautat si am gasit doar o problema la ele este vorba de transmisie se strica incadrarea la semering care costa cam 100 euro nu-i cine stie ce si in Germania tot acelasi pret am gasit chiar si la 2500 euro am sunat si n-a fost baza mi-a spus domnu de acolo ca are probleme doar cu farurile fac condens de asta nu stiu ce sa zic prea bine arata...

| Soryn2244 explică (pentru catalin1988):

Imi poti recomanda o masina pana in 12.000 euro si impozitu mai mic de 500 lei an

| catalin1988 a răspuns (pentru Soryn2244):

Hai ca poate zic la misto: un duster echipat cat de cat.merge?!?! big grin