| cawu33 a întrebat:

Salut, stie cineva daca fac un leasing din Germania la o masina pot sa o aduc in Romania si sa o inmatriculez cu numere de Romania dar sa platesc toate cele necesare in Germania gen itp, casco, impozit?
Multumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand leasingul presupune ca masina e a ta doar cand o termini de plătit deci atunci o poți înmatriculata.

Si logic ca daca e inscrisa in Romania platesti aici totul.

| xerxes1 a răspuns:

Cand faci Leasing masina nu este a ta, este a firmei de leasing. Daca vrei sa vii cu ea in Romania trebuie sa le ceri voie.