| telluno a întrebat:

Salut, Stie cineva daca s-a anulat taxa asta auto care a intrat in vigoare de la 1 ianuarie 2012? Am vazut pe OTV ceva legat de aceasta taxa precum ca s-a anulat. AM o dacie si mi se pare absurd sa platesc 3000 de euro daca vreau sa o vand. Daca stiti ceva va rog sa imi spuneti si mie, chiar s-a SCOS? Multumesc mult

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a anulat. Ministrul Mediului, Laszlo Borbely, a propus doar ca taxa auto de primă vânzare, pentru maşinile înmatriculate înainte de ianuarie 2007, să fie suspendată pentru circa un an.
Ar urma ca propunerea să fie introdusă prin ordonanţă de urgenţă. Numai bine!

evenso
| evenso a răspuns:

Nu s-a anulat, doar sa amanat pana anul viitor 2013.

| DianaPrepelita a răspuns:

S-a amanat

| mikidutza20 a răspuns:

Nu s-a anulat si nu s-a amanat inca. amanarea pana in 2013 a fost propusa si urmeaza a fi votata.