| gtr2rr3 a întrebat:

Stiti noul Golf7, voi ce atia lege dintre Vw Golf7(2013-2014) VS Vw Passat CC(2007-2009), amandoua sunt frumoase, au tehnologie, au stil! La mana a doua au cam acelasi pret, numai ca CC e mai vechi. Voi ce ati alege ca tehnologi, ca aspect exterior si ca aspect interior?

8 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Intre 2009 si 2014 sunt totusi 5 ani deci va trebui sa fii mai precis de atat. In principiu as alege Passat CC din 2009 dar totusi, nimic nu se compara cu o masina noua.
Daca Golful e sh atunci ar trebui sa-ti pui serios niste semne de intrebare (nimeni nu vinde o masina care n-are nici 1 an de zile). Si Golfu oricum e masina de fumei...
Nu in ultimul rand conteaza rulajul la ambele masini (una e sa cumperi un motor care are pana in 100.000 km si alta e sa cumperi un motor sarit de 200.000)

| DeathIncarnate a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Cum sa fie golfu masina de ***?!laughing)))))

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Ai vazut vreun om serios suit intr-un golf? Ori e pustan, ori e cocalar ori e femeie. Aici nu-i punem la socoteala pe taranii care si-au luat si ei un Golf 4 pen'ca n-au avut bani de Jetta sau Passat, doar ca sa scrie vw pe volan.
Dar pentru asta a si fost destinata masina, nu inteleg ce te surprinde.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Pai ma daca eu n-am banii decat de un golf, si mi-as dori si eu una mai calumea automat sunt ****/cocalar sau nu mai stiu cum?
stii vorba aia, ceea mai buna masina e aia pe care ti-o permiti

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru DeathIncarnate):

O masina mai calumea poate sa fie si Renault Megane. Oricum e mai serioasa si mai zdravana ca un Golf si nu te pipai pe picioare cu cel de pe scaunu din dreapta.

| DeathIncarnate a răspuns:

Golfu tatica, la cat l-ai gasit?

| djdani2010 a răspuns:

Golf 7 happy

| razvan81 a răspuns:

CC,