| ciupi a întrebat:

Salut.sunt in spania si vreau sa imi cumpar o masina, platesc aicea itv, seguro apoi vreau sa vin in romania cu masina si sa numai plec.trebuie sa inmatriculez masina pe romania?

10 răspunsuri:
| Kultho a răspuns:

Din cate stiu da, trebuie inmatriculata in RO.Am impresia ca nu ai voie sa circuri cu o masina cu numere straine in RO decat cateva luni sau ceva de genu.

| ciupi explică (pentru Kultho):

Pai nu suntem in uniunea europeana? romanii dc au masini cu numere de Romania in Spania si nu le inmatriculeaza

| mgtow a răspuns (pentru ciupi):

In Spania le da mai multa libertate si romanii cu numere de Romania in Spania pot plati taxele mici in tara si nu au probleme dar cu numar spaniol in tara noastra nu merge pentru ca guvernul nostru e corupt si vrea sa taxeze la greu toti soferii cu masina proprie mai ales tie ti-ar iesi scump sa platesti taxele din Spania daca nu i-ai schimba numarul de inmatriculare. Vezi tu ce faci acolo cu o spaga si iti iese mai ieftin sa schimbi numarul de matricula (tara noastra e numarul unu in mita din cate stim). Chiar nu te mai intorci in Spania vrei sa ramai de tot acasa? Si eu vreau sa vin definitiv in tara pentru ca e jale la astia cu munca.

| mgtow a răspuns (pentru Kultho):

3 luni te lasa cu numar strain sa circuli in tara.

| ciupi explică (pentru mgtow):

Unde esti in spnaia?

| mgtow a răspuns (pentru ciupi):

In Mairena del Aljarafe, tu?

| ciupi explică (pentru mgtow):

Valencia.dar nici u numai muncestilaughing

| mgtow a răspuns (pentru ciupi):

Nu vezi ca a ajuns mai rau ca Romania? Ma bucur ca plec in aprilie ajung acasa, dar tu tot din cauza asta pleci definitiv?

| ciupi explică (pentru mgtow):

Dapoi.o sa plec in alta tara in Romania nu e de trait

| mgtow a răspuns (pentru ciupi):

Asa ti se pare tie dar daca stii sa te descurci in viata traiesti bine si in China acum depinde de unde ai legaturi ca sa faci bani buni, norocul meu e ca in tara ma voi angaja pe tir si imi vine numai bine.