| Yorker_Tavi_1995 a întrebat:

Salut,
Sunt interesat sa achizitionez un VW Scirocco,an minim de fabricatie 2011, 2010 in cel mai rau caz, motor 1.4, versiunea de 160 cp.
De asemenea,tin neaparat sa fie cutie automata.
Ce sfaturi puteti sa imi dati? Merita investitia,cum sta la capitolul consum, fiabilitate? Am mai auzit ca DSG(7+1) nu prea ar fi asa buna...am auzit ca nici pistoanele sau turbina...am un buget max de 10000 €

Răspuns Câştigător
| Nimeni10 a răspuns:

Eu am auzit cau probleme cu lantul de distributie la motoarele de 1.4 tsi.