| ViviC a întrebat:

Sunt legale lampile de pozitie cu leduri albe montate pe bara din fata (jos) la masina?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nici un sistem de iluminare montat ulterior si neomologat, nu este legal in traficul pe drumurile publice.
Sunt legale doar sistemele de iluminare omologate, montate in service autorizat si omologate dupa montaj (trecute in civ) la RAR.
In rest, ce cumperi din bazar/de pe net/din magazine si atarni de botul masinii in parcarea blocului, se numeste modificare neomologata, si te lasa fara certificatul de inmatriculare si cu sanctiune grasa.

| mgtow a răspuns:

Poate nu, sau da. Numai cel care le monteaza pe masina stie asta

| ViviC explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc frumos!