| lulache a întrebat:

1. Am un vw bora 2003 cu halogen(lumina galbena), as vrea sa imi pun tot becuri cu halogen dar albe pe far, pe pozitie si proiector, asa arata farurile: http://imgur.com/gallery/EUzHtrz e legal?

Nu prea le am eu cu astea.

2. E legal sa imi pun 2 benzi albe sau bleu cu leduri pe bara fata jos?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Poti cumpara halogene cu sticla albastra, care degaja o lumina mai alba, si sunt legale.
2. Nu, benzile cu led nu sunt dispozitive omologate, si ti se poate retine certificatul + amenda daca esti prins cu asa ceva.