| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt putin ingrijorat, am un ford focus 1, 6 diesel, Apas acceleratia, motorul se tureaza dar nu creste viteza (nu cat ar trebui). Nu face tot timpul, are toane.se comporta exact ca si cum masina ar fi scoasa din viteza si as accelera in gol dupa 2300 rpm! Luni oricum ma duc la mecanic cu ea sa fac schimbul de ulei si sa schimb filtrul de aer, dar vreau si parerea voastra, voi ce credeti ca ar putea fi?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai discul de ambreaj uzat. Se inlocuieste tot kitul, ti-a raspuns colegul.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca tot o duci la mecanic pune-l sa inlocuiasca si ambreiajul.

| Soldatul94 a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Stii cat ar putea costa?

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Soldatul94):

In service-uri mari manopera este 600 ron la cele mai mici in jur de 300.
Placa discul si rulmentul in jur de 600.