| Gajeel2000 a întrebat:

Salut.
Știe cineva cât este asigurarea pe Bulgaria la un motor de 2.8 pe un an?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

2400 de lei pe an ti se pare mult ca impozit? ce sa zica cei cu AMG-uri si Brabus inmatriculate pe Romania? dar cei cu m5 sau X6M?
Mi se pare usor nesimtire sa poluezi in Romania si sa dai impozit statului bulgar, daca parlamentarii romani erau oameni competenti si nu agarici erau demult interzise rablele care circula cu numere de Bulgaria la noi! (nu ma refer la tine aici!)
Asta daca te uiti ce bmw-uri si audi-uri circula cu numere de TeXas pe la noi si cum arata cocalarii colorati de la volan acestor cazane, numai vorbesc de ce caracter au acesti infecti! Are legatura sau nu caracterul cu ceea ce conduci sau nu? pai eu zic ca are, nu am vazut pana acum niciun medic care sa aiba masina cu numere de bg si volan pe dreapta, in schimb cocalari cu volan dreapta si BG sunt cati vrei in Romania!

Fara legatura cu tine am si zis!

Daca e vorba de o masina cu care faci bani adica acest Volkswagen Lt 8+1 locuri de care ai scris, ma gandesc ca renteaza chiar si la un impozit de 2400 lei anual

Actual s-au inasprit regulile de inmatriculare pentru ca asa a decis guvernul de la Sofia, noi Romania nu am facut nimic in acest sens pentru ca suntem slabi.
Zice lumea ca nu se mai merita sa inmatriculezi masini cu cilindree mai mica de 3000-4000 cm3 pentru ca conditiile sunt draconice, printre altele trebuie sa faci ITP 1 data la 1 an si drum in Bulgaria deci anualwinking Pe langa asta s-au modificat si conditiile de inmatriculare!
Deci din punctul meu s-ar merita doar un Muscle Car cu cu motor de 7000 cm3, altfel nu!

Eu am motor de 2.5 dar e hibrid ce-i drept si nu dau mult la impozit, dar si masina a costat pe masura deci nu am luat un cotet cu motor de 3000 diesel si am dat fuga la bulgari cum fac cocalarii "de Vaslui", ci am luat o masina noua aici care a costat destul de mult

Doar asa ca exemplu despre meltenismul din Romania si alte tari:

In Danemarca ai voie 30 de zile (nu 90!) cu o masina din alta tara, daca stai mai mult, trebuie sa o inmatriculezi in Danemarca!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai merg șmecheria cu înscris pe Bg

| mihai69 a răspuns:

Motorul fiind pe un camion, autocar, sau ce?

| Gajeel2000 explică (pentru mihai69):

Este un Volkswagen Lt 8+1 locuri

| Bărbatbine a răspuns:

Și dacă nu vreau sa spun