| ionut2333 a întrebat:

Salut, tocmai ce am fost implicat intr-un accident minor care s-a lasat doar cu pagube materiale. Am atins un tir intr-o curba si partea din spate s-a indoit la fel si roata. Faza e ca doar eu am avut probleme la masina, tirul nu a avut nimic.Stie cineva ce se face in situatia asta? Sunt incepator si nu stiu ce fel de service repara caroseria. Multumesc.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca tu esti vinovat de incident va trebui sa anunti politia, sa obtii adeverinta de reparatie si apoi poti sa repari masina la orice atelier de reparatii auto, bineinteles pe cheltuiala ta.
Daca soferul celalalt este vinovat puteai incheia o intelegere amiabila si repari masina la atelierul indicat de firma de asigurari la care are RCA soferul vinovat.

| andrei002344 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Faza e ca el a plecat zicea ca era grabit. ma duc la politie si le zic povestea sau cum? ca el a plecat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru andrei002344):

Te duci la politie si spui adevarul.

| Eugen80 a răspuns:

Trebuie sa faci ori amiabila cu el, ori sa declari la politie. Fara autorizatie de reparatie nu poti repara masina si la orice control pe drum, daca mergi cu ea te pot intreba de acea autorizare, pentru ca nu poti merge cu o masina lovita pe strada.

| Alexandru235 a răspuns:

Te duci la politie, și dacă tu ți-ai păstrat banda ii spui ca nu a vrut sa stea și ca a plecat de la locul accidentului.