| edy423 a întrebat:

Tocmai ce am luat carnetul si as vrea sa imi achizitionez o masina (budget 5000euro). Ce imi puteti recomanda din punct de vedere al fiabilitatii?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Renault are o fiabilitate destul de buna cand vine vorba de motor. Multe modele din gama lor nu vin cu turbo asta insemnand ca are motor aspirat. Durata de viata creste semnificativ la un motor aspirat in comparatie cu un motor pe turbo. Daca pica turbo se schimba doar piesa respectiva si nu are multa relevanta dar stiam o gagica cu un TT care avea turbo crapat si masina ii tragea perfect

| GabiDumitrescu a răspuns:

Un Golf V mai recent.

| morfeo a răspuns:

Skoda Octavia.

| Mmmm1111 a răspuns:

Poti incerca hn renault megane 3, 2012, 1.5 dci 110 cp. O masina fiabila, nu costa asa mult intretinerea, dar totodata iti ofera si o satisfactie in depasiri. Nu cu multi km, proprietari anteriori cat mai putini, si facturi la tot ce s-a facut la ea. Bafta!