| m10m a întrebat:

Salut,
Doresc sa imi achizitionez o masina diesel din Belgia. Imi puteti recomanda a marca buna din punct de vedere fiabilitate-durabilitate/ piese de schimb?
Bugetul este de max. 6000 euro.
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Recomand un A8, in pretul asta parerea mea este ca masina asta este una dintre putinele care iti ofera un comfort atat de bun, masina este foarte dotata, si ca aspect arata demential, la 6000 ai sanse sa gasesti ceva si destul de nou. Multa bafta.

| m10m explică (pentru Alexul99):

Salut! Multumesc pentru raspuns. Totusi, A8 mai noua de anul 2004 nu gasesti. Plus ca nu doresc motor mai mare de 2.0.

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Volswagen mi se pare cea mai buna marca dupa parerea mea. Peste un an imi voi lua si eu masina, si am ales un Passat TDi cu motor 2.0. Alege o masina care sa fie TDI, adica turbo-diesel pentru un demaraj mai bun la plecare, in cazul in care consideri ca ai avea nevoie. Modelul de masina depinde in finctie de necesitatile tale, adica daca umblii doar prin oras, este buna si o masina cu un litraj mai mic, de exemplu Polo cu motor de 1.2 sau Golf cu motor de 1.6, sau este si 1.9 TDI. Inca un sfat ar fi sa cauti o masina cat mai noua, pe cat se poate.