| antoniob06 a întrebat:

Salut, tocmai ce am luat permisul de conducere și as vrea sa știu dacă pot circula în afara țării, sau trebuie sa aștept un an?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti conduce linistit in UE, nu ai nici o restrictie.

| anonimg a răspuns:

Permisul de conducere dintr-o țară membră a Uniunii Europene este valabil și pentru orice altă țară din UE.
Trebuie numai să cunoști și să respecți regulile de circulație din fiecare țară pe care o vei circula.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Cine ti-a spus de un an de asteptare? Du-te unde vrei nu te intreaba nimeni nimic!

| Dănescu_Nicoletta_1998 a răspuns:

Poti conduce, doar sa ai numere valabile, si toate actele la zi, deoarece dincolo sunt amenzi si reguli mult mai drastice ca in Romania! De condus poti conduce unde vrei tu nu te opreste nimeni. atata timp cat stii semnele si ai grija la volan. succes!